0850 532 70 70
BİZ SİZİ ARAYALIM

KUZEY ALMANYA

En Uygun Fiyat
1296 €
1296€

6 Gün 5 Gece

Uçak ile gidiş dönüş

Tur Programı

TUR PROGRAMI

KUZEY ALMANYA TUR PROGRAMI1. Gün


İstanbul - Berlin


Gezimize, İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde rehberimizle buluşma ile başlıyoruz. Check in işlemlerinin ardından Berline uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımızla birlikte bizleri karşılayan özel aracımız ile panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Turumuzda; Batı Berlinde, Kurfürstendamm, Tiergarten, Reichstag, Checkpoint Charlie, Bradenburg Kapısı, Postdamer Platz, Gemaldegalerie, Neue Nationalgalerie, Berlin Filarmoni Orkestrası, Kreuzberg, Schöneberg, Charlottenburg, Berlin Olimpiyat Stadyumu görülecek yerler arasında. Doğu Berlin de ise Unter den Linden, Alexanderplatz, Nikolaiviertel, Prenzlauer Berg, Gendermenmarkt, Karl Marx Allee turumuz esnasında panoramik olarak ziyaret edilecek. Şehir turumuzun bitiminde serbest zaman sonrasında otelimize yerleşme. Gece dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Işıklar Altında Berlin Turu ve Alman Gecesi Turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.
2. Gün


Berlin - Dresden


Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Dresdene geçiyoruz. Bugün Saksonyanın gözbebeği Dresden şehrini geziyoruz. Çek ülkesi Çekyaya sadece 30 km mesafede Elbe Nehri kıyısına kurulmuş bu tarihi kent hep önemli bir kültür ve ticaret merkezi olmuştur. İkinci Dünya Savaşında ciddi hasar almasına rağmen, büyük bir başarı ile yeniden inşa edilerek eski görkemine kavuşmuştur. Bugünkü şehir turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasında, tüm Avrupanın en güzel dini yapılarından biri olarak gösterilen Aziz Meryem Ana kilisesi "Frauenkirche", Zwinger mit Semperbau Barok Yapısı ve Müze Kompleksi, Theaterplatz ve İtalyan Rönesans mimarisi ile inşa edilmiş dünyaca ünlü opera binası "Semperoper", Katolik Kilise "Hofkirche", Georgenbau Binası, Avrupa nın Balkonu lakabıyla "Brühlsche Terrasse", Şehir Müzesine ev sahipliği yapan Landhaus ile şehrin en eski kiliselerinden Kreuzkirche ve muazzam Osmanlı koleksiyonu ile Dresden Şatosu bulunmakta. Turun ardından otelimize transfer ediliyoruz. Geceleme otelimizde.
3. Gün


Dresden - Meissen - Leipzig - Quedlinburg


Kahvaltının ardından Dresdenden ayrılıyor ve kuzeybatıya Leipzige doğru yola koyuluyoruz. İlk olarak uğrak yerimiz dünyaca ünlü porselenleriyle tanıdığımız Meissen kenti. Burada keyifli bir tur yaptıktan sonra yolumuza devam ediyor ve öğle saatlerinde Leipzige varıyoruz. Saksonya bölgesinin bir diğer önemli kenti Leipzigde yapacağımız gezide göreceğimiz yerler arasında Uluslar Muharebesi Anıtı, 1539da Martin Lutherin vaaz verdiği ve 1723-1750 yılları arasında Johann Sebastian Bachın koro şefliğini yaptığı tarihi kilise "Thomaskirche", kilisenin hemen karşısında Bosehaus, Mendelssohn Evi, Tarihi Belediye Sarayı, Kütüphane, Augustusplatz ve Üniversite Binası, Nikolaikirche, Naschmarkt Meydanı, eski borsa binası "Alte Handelsbörse" ve tarihi çarşı "Mädlerpassage" bulunmakta. Gezi sonrası Leipzigden ayrılarak Quedlinburg a hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.
4. Gün


Quedlinburg - Hamburg


Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bugün Almanyanın en romantik kasabalarından birini geziyoruz. 1994 yılında Unesco Dünya Miras Listesine dahil edilen, Avrupanın en iyi korunmuş Ortaçağ Kasabalarından biri olarak gösterilen Quedlinburg tarih boyunca Alman İmparatorluğunun en önemli merkezlerinden birisiydi. Konumu itibariyle İkinci Dünya Savaşından çok az hasar ile ayrılan bu müstesna yerleşim yeri bugün tarihi yapılarıyla bir müze-kent görünümünde. Burada öncelikle Schlossberg Şatosunu ve tarihi kent merkezini panoramik olarak geziyoruz. Akşama doğru buradan ayrılarak Hamburg a doğru yola koyulacağız. Geceleme otelimizde.
5. Gün


Hamburg


Kahvaltının ardından Hamburg şehir turumuz için yola çıkıyoruz. Avrupanın dünyaya açılan kapısı meşhur Hafen City Limanı, şehrin tam merkezinde iki büyük iç göl olan Binnen- ve Aussenalster gölleri, Balık Pazarı, Hamburg Tren Terminali, Rathaus Kulesi, Amsterdamdaki Kırmızı Işıklı Bölge nin benzeri olan Reeperbahn Caddesi görülecek yerler arasındadır. Şehrin içinden bir sürü nehir akmaktadır, bu özelliğinden dolayı şehirde tıpkı Amsterdam veya Venedik gibi çok sayıda irili ufaklı köprü bulunmaktadır. Tur sonrası otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelimizde.
6. Gün


Hamburg - İstanbul


Kahvaltının ardından serbest zamanınızı dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına hareket ediyoruz. Türk Hava Yolları uçuşu ile İstanbul a hareket ediyoruz. Varışımızla keyifli turumuz sona eriyor. Bu seyahati bizlerle gerçekleştirdiğiniz için teşekkür ederiz.
Uyarılar Ve NotlarGenel Bilgilendirme- Fiyatlar; Havayollarının 02.01.19 tarihindeki K sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.

-Uluslararası IATA ve HAVAYOLU kuralları gereği gidiş dönüş olarak alınan uçak biletlerinin; gidişinin kullanılamaması durumunda DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ kullanılamaz. Yeni bilet alınması zorunludur.

- Fiyatlarımız; en az 20 kişinin katılımı halinde geçerlidir. Yeterli grup sayısının oluşmaması durumunda, 
FULL Turizm ücretin iadesini yaparak, geziyi iptal etme hakkını saklı tutar.

- Geziye,
FULL Turizm rehberinin eşlik etmesi için minimum 20 kişilik katılım olması gerekmektedir.

- Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden
FULL Turizm sorumlu değildir.

-
FULL Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otelleri değiştirme hakkını saklı tutar.

- Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.

-
FULL Turizm, gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin uçulacak olan ana havayolunu, yerel havayollarını ve uçuş saatlerini değiştirebilir.

- Ekstra turlar en az 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 20 kişiden daha az olan katılımlarda, gezi fiyatı, gerekli ayarlamalar yapılarak, rehberiniz tarafından bildirilecektir.

- Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz.

- Otellerde check - in saati 14.00 ve check-out saati 11.00 - 12.00 arasıdır.

- Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 8 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden
FULL Turizm ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde FULL Turizm herhangi bir sorumluluk taşımaz.

- Turun kalkması için gerekli yolcu sayısına ulaşılamaması durumunda, 
FULL Turizm geziyi, tur kalkış tarihinden 20 gün öncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir ve sözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.

- Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.

İptal Koşulları 

- 45 - 30 gün arası vergi ve zorunlu harçlar hariç paket tur fiyatının % 25i kesilip geri kalanı iade edilir.

- 30 - 16 gün arası vergi ve zorunlu harçlar hariç paket tur fiyatının %50si kesilip geri kalanı iade edilir. 

- Tüketici 15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur paketinin %100ünü Acente ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

- Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir. 

- İç hat uçak biletlerinin ödeme dönemleri yerel havayollarının belirlediği tarihler hükmünde olması sebebi ile, tur iptali durumunda iade edilecek olan tutardan iptal koşullarında belirlenen gün sınırlarından bağımsız şekilde iç hatlara yolcu için yapılan ödemeler iade edilmemektedir.

- Erken rezervasyon dönemlerinde yukarıda belirtilen iptal ve iade koşulları geçerli değildir.

Tura Dahil Olan Hizmetler

-Türk Havayolları ile ekonomik sınıf uçak biletleri

-Ekonomik ve konforlu otellerde "Oda Kahvaltı" Konaklama

-Havalimanı - otel - havalimanı transferleri

-Zorunlu seyahat sigortası 

-Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri


 

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

-Kişisel Harcamalar

-Yurtdışı çıkış vergisi (50 TL)

-Şehir vergileri

Ekstra Turlar

Işıklar Altında Berlin Turu ve Alman Gecesi (70 Euro) - Işıklar altında Berlinin en önemli turistik noktalarını gezerken Berlin in bilinmeyen ışıl ışıl sokaklarının tadını çıkarıyoruz. Daha sonra müzik eşliğinde akşam yemeğimizi yiyoruz.

Fiyatlar

Kalkış - Dönüş Tarihleri

Taksit Seçenekleri

Maximum Peşin Fiyatına 6 Taksit

Peşin Fiyatına 6 Taksit

Peşin Fiyatına 6 Taksit

Peşin Fiyatına 6 Taksit

Peşin Fiyatına 6 Taksit

Peşin Fiyatına 6 Taksit

Peşin Fiyatına 6 Taksit

Peşin Fiyatına 6 Taksit

Sitemizde gösterilen tüm fiyat ve bilgilendirmeler, seçmiş olduğunuz tarihlere göre değişebilir ve ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.
Çağrı Merkezi
0850
532 70 70
Bizi Takip Edin